Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo

Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 12:15
Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo Wizualizacja

Rozmowy pomiędzy Zarządem Województwa a spółką Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo zostały już zainicjowane. Najprawdopodobniej w budżecie województwa na 2022 rok znajdą się też środki finansowe na ewentualne objęcie udziałów w spółce.

O większe zaangażowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rozwój terminalu w Emilianowie zabiega od dłuższego czasu radny Roman Jasiakiewicz. To po jego wniosku Zarząd Województwa rozpoczął rozmowy z prezesem tej spółki. Na dzisiejszej Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa przedstawiona została informacja, że działania zmierzają w kierunku objęcia przez Województwo Kujawsko-Pomorskie udziałów w tej spółce. Radny Roman Jasiakiewicz zaproponował poprawkę do projektu budżetu na 2022 rok, aby zapisać symbolicznie 1 mln zł na objęcie udziałów w tej spółce. Ta kwota mogłaby być w trakcie roku zwiększona do realnej potrzeby. Radny tłumaczy, że chodzi o symboliczne ujęcie zadania w dokumencie budżetowym. Jego propozycję komisja przyjęła i zarekomendowała do ujęcia w budżecie.

 

Założycielem spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentujący skarb państwa. Swoje udziały obejmują też PKP SA oraz Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (własność Miasta Bydgoszczy). Województwo Kujawsko-Pomorskie może zostać kolejnym udziałowcem, to wymaga jednak dalszych rozmów.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu