Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMobilis oficjalnie operatorem na 11 liniach autobusowych w Bydgoszczy

Mobilis oficjalnie operatorem na 11 liniach autobusowych w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 11:04

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zawarł już umowę z firmą Mobilis na obsługę 11 linii komunikacyjnych od początku 2023 roku. Obecnie operatorem na tych liniach jest firma Irex Trans, która będzie jeździć do końca przyszłego roku.

Chodzi o linie autobusowe: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Mobilis w prowadzonym w tym roku przetargu przedstawił najkorzystniejszą zdaniem ZDMiKP ofertę, bardziej korzystną od Irex Trans, czy bydgoskiego komunalnego przewoźnika MZK. Mobilis będzie operatorem na tych liniach do końca 2031 roku.

 

W 2023 roku firma Mobilis za obsługę tych linii ma otrzymać 27 mln zł. Umowę tak skonstruowano, że w przyszłych latach może być to większa kwota z uwagi na wskaźnik inflacji i wzrost minimalnych wynagrodzeń. Zgodnie z umową przewoźnik musi posiadać 45 autobusów, z datą produkcji najpóźniej w 2022 roku. Wpłynie to na odmłodzenie taboru na bydgoskich ulicach.

 

MZK będący głównym przewoźnikiem w bydgoskiej komunikacji miejskiej obsługuje 36 linii autobusowych.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu