Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wprowadza sankcje za usunięcie hulajnóg elektrycznych

Bydgoszcz wprowadza sankcje za usunięcie hulajnóg elektrycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 listopad 2021 06:43

W dużych miastach przybywa hulajnóg elektrycznych, wpisują się one w miejskie krajobrazy za sprawą wypożyczalni, które pozwalają użytkownikowi po zakończeniu korzystania z jednośladu na ulicy. W Bydgoszczy hulajnogi można spotkać nie tylko w centrum, ale to też stały element krajobrazu na osiedlach. Po nowym roku przewidziane są sankcje za usuwanie jeżeli sposób jej pozostawienia powodować może niebezpieczeństwo lub utrudniać ruch i hulajnoga będzie musiała zostać zabrana do depozytu.

Hulajnogę elektryczną należy pozostawiać jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni. Pojazd musi być ustawiony równolegle do krawędzi chodnika a szerokość chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych nie powinna być mniejsza niż 1,5 m. Powyższą zasadę wprowadziły przepisy obowiązujące od maja.

 

Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym pozwala także nakładać opłaty za usunięcie hulajnogi i każdy dzień jej składowania w depozycie. W środę Rada Miasta Bydgoszczy wprowadziła tę sankcję na terenie Bydgoszczy od stycznia 2022 roku. Zgodnie z tą uchwałą za usunięcie hulajnogi opłata wynosi 128 zł oraz 24 zł za każdy dzień przechowywania. Jest to najwyższa stawka na jaką zezwala rozporządzenie ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej.

 

W przypadku, gdy z powodu złego zaparkowania zostanie usunięta hulajnoga z wypożyczalni, wówczas opłatami obciążony zostanie jej operator. Jak czytamy jednak w regulaminie usługi Blinke City – klient zobowiązany jest parkować zgodnie z przepisami ruchu drogowego - W przypadku zaparkowania Pojazdu w sposób niezgodny z poniższym Regulaminem oraz przepisami prawa, Klient może ponosić odpowiedzialność prawną stosownie do powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

 

Radni w tej uchwale ustalili, że opłata za usuniecie samochodu osobistego w nowym roku będzie wynosić 542 zł oraz 46 zł za dzień na parkingu strzeżonym. Tego typu uchwały dotyczące ,,osobówek” podejmowane są w Bydgoszczy od wielu lat.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu