Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców

Aparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 listopad 2021 07:08
Aparaturę do USG oraz sprzęt do wysokotlenowej terapii kupił szpital Biziela dzięki wsparciu pocztowców Fot: Poczta Polska

Wiosną fundacja Pocztowy Dar, zależna od Poczty Polskiej przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im Jana Biziela w Bydgoszczy kwotę 100 tys. zł, w ramach wsparcia służby zdrowia w pandemii COVID-19. Szpital te pieniądze już wydatkował.


Środki finansowe zostały wykorzystane na zakup aparatu USG z systemem nawigacji igły oraz dwóch aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem.

 

 

- Składam ogromne podziękowania za wszelką bezinteresowną pomoc, której doświadczyliśmy od Państwa. Wszystkie zakupione dzięki niej urządzenia wykorzystujemy m.in. do leczenia osób zakażonych wirusem COVID-19. Pomagają nam one w postawieniu wiarygodnej i dokładnej diagnozy albo – w przypadku aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem – pozwalają uniknąć leczenia respiratorem – powiedziała dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

 

 

– Poczta Polska na wiele sposobów wspiera działania instytucji, które walczą z epidemią. Jednym z nich jest wsparcie finansowe ze strony Fundacji „Pocztowy Dar” na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu wsparciu pomagamy wielu pacjentom oraz ułatwiamy wykonywanie codziennych obowiązków kadrze medycznej. Fundacja „Pocztowy Dar” od 10 lat pomaga pocztowcom i ich rodzinom, a obecnie wspiera działania w walce z epidemią. To ważny element w naszej działalności – wierzymy, że działając razem pokonamy ten trudny czas – mówi Bogusława Kłoda-Dębska, prezes Fundacji „Pocztowy Dar”.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu