Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojskowe Zakłady Lotnicze pod lupą CBA

Wojskowe Zakłady Lotnicze pod lupą CBA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 listopad 2021 00:33

Wokół Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy zbiegło się w ostatnim czasie kilka istotnych informacji – w lipcu medialna była dymisja z funkcji prezesa Leszka Walczaka, kilka dni później doszło też do zmian w Radzie Nadzorczej. Do tego dochodzi zainteresowanie firmą ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego i strata finansowa w tym roku.

Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, CBA interesuje się głównie zamówieniami publicznymi jakie wychodziły w ostatnich latach z WZL. Te informacje potwierdza nam kilka źródeł. Odwołanie wieloletniego prezesa było owiane pewną aurą tajemniczości, pomimo dużego zainteresowania medialnego nie przedstawiono publicznie jego przyczyny. Nieoficjalnie słyszymy, że może mieć to związek z zainteresowaniem CBA działalnością spółki.


Wojskowe Zakłady rok bieżący mają zakończyć też dość sporą stratą, choć pierwotnie liczono na dodatni bilans, stąd też jak się dowiadujemy trwa zaciskanie pasa, w tym także cięcia w pensjach kadry kierowniczej.

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu