Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Przyłękach amerykanie budują centrum logistyczne

W Przyłękach amerykanie budują centrum logistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 listopad 2021 13:09

Zasoby magazynowe Bydgoszczy szacuje się na około 470 tys. metrów kwadratowych, trudno o dokładny szacunek, bowiem dynamika rozwoju kolejnych przestrzeni magazynowych sprawia, że nie jest łatwo nadążyć. Amerykańska grupa Hillwood buduje cztery hale o łącznej powierzchni ponad 104 tys. metrów kwadratowych. Ta inwestycja znacząco wpłynie na powiększenie bazy magazynowej.

W Przyłękach na terenie gminy Białe Błota powstaje obecnie park magazynowy Hillwood Bydgoszcz o dokładnej planowanej powierzchni 104300 metrów kwadratowych. Grupa Hillwood wywodzi się z Teksasu, obecna jest w kilku stanach Stanów Zjednoczonych, europejską ekspansję prowadzi głównie w Polsce i w Niemczech. Firma może się poszczycić 30 letnią tradycją.

 

Dokładna lokalizacja budowanego Hillwood Bydgoszcz to ulica biznesowa pomiędzy Przyłękami i Zielonką, niedaleko węzła Bydgoszcz Południe/Stryszek.

 

Jakub Dudkiewicz z firmy analitycznej Cresa wskazywał, że na zainteresowanie Hillwood tą lokalizacją mogły wpłynąć plany utworzenie terminala intermodalnego w Emilianowie, który będzie się mieścił dość blisko tych magazynów. Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo doprowadzi do jeszcze większego zainteresowania branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy i jej okolicach.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • 100 lat portu w Gdyni – najmłodszego, a zarazem najstarszego polskiego portu

  23 września Sejm RP przyjął ustawę w sprawie budowy portu morskiego w Gdyni. Decyzja podyktowana była tym, że Gdańsk wraz portem miały status wolnego miasta, stąd też Polska chcąc prowadzić handel zagraniczny musiała postawić na budowę swojego portu. Dodatkowo decyzję umacniała wojna celna jaką toczyła Polska z Niemcami. Budowa portu pozwoliła niewielkiej miejscowości jaką była Gdynia, stać się już po kilku latach ponad 100 tys. miastem.

 • EMA: Pandemia w Europie wciąż trwa

  W Europie uważamy, że pandemia Covid-19 wciąż trwa - oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor zespołu Europejskiej Agencji Leków (EMA) ds. szczepionek Marco Cavaleri.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu