Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Przyłękach amerykanie budują centrum logistyczne

W Przyłękach amerykanie budują centrum logistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 listopad 2021 13:09

Zasoby magazynowe Bydgoszczy szacuje się na około 470 tys. metrów kwadratowych, trudno o dokładny szacunek, bowiem dynamika rozwoju kolejnych przestrzeni magazynowych sprawia, że nie jest łatwo nadążyć. Amerykańska grupa Hillwood buduje cztery hale o łącznej powierzchni ponad 104 tys. metrów kwadratowych. Ta inwestycja znacząco wpłynie na powiększenie bazy magazynowej.

W Przyłękach na terenie gminy Białe Błota powstaje obecnie park magazynowy Hillwood Bydgoszcz o dokładnej planowanej powierzchni 104300 metrów kwadratowych. Grupa Hillwood wywodzi się z Teksasu, obecna jest w kilku stanach Stanów Zjednoczonych, europejską ekspansję prowadzi głównie w Polsce i w Niemczech. Firma może się poszczycić 30 letnią tradycją.

 

Dokładna lokalizacja budowanego Hillwood Bydgoszcz to ulica biznesowa pomiędzy Przyłękami i Zielonką, niedaleko węzła Bydgoszcz Południe/Stryszek.

 

Jakub Dudkiewicz z firmy analitycznej Cresa wskazywał, że na zainteresowanie Hillwood tą lokalizacją mogły wpłynąć plany utworzenie terminala intermodalnego w Emilianowie, który będzie się mieścił dość blisko tych magazynów. Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo doprowadzi do jeszcze większego zainteresowania branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy i jej okolicach.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu