Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUczestnictwo w jarmarku wymaga odpowiedzialności. Nie zapominajmy o pandemii

Uczestnictwo w jarmarku wymaga odpowiedzialności. Nie zapominajmy o pandemii

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 listopad 2021 12:04

Sobotnia inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego pod względem frekwencyjnym była sukcesem. Nie możemy jednak zapominać, że jesteśmy w trakcie IV fali COVID-19, z tygodnia na tydzień notowane są wzrosty liczby nowych zakażeń - w samej Bydgoszczy jest ponad 1,3 tys. zakażeń w ciągu ostatnich 7 dni, co sprawia, że prawdopodobieństwo, iż spotkamy się w przestrzeni publicznej z osobą zakażoną jest bardzo duże.

Kilka dni temu media obeszła informacja, że w Niemczech zapadają decyzję o nieorganizowaniu w tym roku jarmarków z uwagi na sytuację epidemiczną. National Geographic informował o tym, że nie odbędzie się chociażby jarmark w Monachium, którego tradycja sięga już kilkuset lat.

 

W Polsce podchodzimy do sprawy znacznie bardziej liberalnie, co nie zwalnia nas z odpowiedzialności. W sobotę było widać tłumy, gdzie trudno było mówić o dystansie społecznym. Na świeżym powietrzu co prawda nie ma obowiązku noszenia maseczek, ale dobrowolne jej założenie w takiej sytuacji byłoby aktem odpowiedzialności – chociażby w sytuacjach, gdy faktycznie mamy ogromne tłumy, bo będą przecież momenty, gdy gości na jarmarku będzie trochę mniej.

 

Warto również, aby do odpowiedzialnej postawy gości jarmarku zachęcił organizator, czyli Miasto Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu