Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłumy na inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego

Tłumy na inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 listopad 2021 18:33

W sobotę 20 listopada ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy w Bydgoszczy – jak usłyszeć mogliśmy od słynnego już łosia na jednym ze stoisk, jest to jedyny w Polsce jarmark na moście (jeżeli nie znacie jeszcze łosia zapraszamy do naszego materiału filmowego), choć w tym roku jego obszar znacząco wybiega poza Most Staromiejski obejmując Stary Rynek oraz Plac Teatralny. Wizualnie charakterystycznym elementem stało się wielkie diabelskie koło.

Jarmark rozpoczął się o godzinie 12, ale kulminacyjne wydarzenia miały miejsce o godzinie 16:30, gdy się już ściemniło. Wówczas Jaś i Iga rozświetlili choinkę na Starym Rynku oraz szereg iluminacji świetlnych. Sporo osób uczestniczyło w tym wydarzeniu nie brakowało również dzieci. Tegoroczny jarmark z uwagi na szeroki rozmach może robić wrażenie.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu