Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczął się proces Matthewa L. Amerykańskiego operatora filmowego

Rozpoczął się proces Matthewa L. Amerykańskiego operatora filmowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 listopad 2021 07:28
Rozpoczął się proces Matthewa L. Amerykańskiego operatora filmowego Fot: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

W 2018 roku znany z Hollywood Matthew L. był gościem odbywającego się wówczas w Bydgoszczy festiwalu Camerimage. Będąc pod wpływem alkoholu miał zaatakować on najpierw pracowników bydgoskiego pogotowia, a później policjantów. Fakt naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się proces.

Ratownicy medyczni przyjechali do hotelu, aby udzielić pomocy50-letniemu Amerykanowi, doszło jednak do przepychanek, dlatego interweniowała policja, a Matthew L. został zatrzymany. Badanie krwi wykazało, że Amerykanin miał ponad 3 promile.

 

Matthew L. najpierw przyznał się do winy, po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia mógł opuścić Polskę. Teraz rozpoczął się jego proces, Amerykanin zmienił jednak narrację i do winy się już nie przyznaje. Sprawę prowadzi bydgoski sąd, Matthew L. przesłuchiwany jest on-line z terenu Stanów Zjednoczonych.

 

Matthew L. otrzymał nominację do Oscara za zdjęcia do filmu ,,Czarny łabędź”.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu