Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa kilka miesięcy parkomaty mają być bardziej przyjazne

Za kilka miesięcy parkomaty mają być bardziej przyjazne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 listopad 2021 18:06

Dzisiaj chcąc zaparkować w strefie płatnego parkowania musimy być wyposażeni w odliczoną gotówkę w monetach. Jak pokazują jednak analizy Polacy zaliczają się do tych nacji, które najchętniej przechodzą na płatności bezgotówkowe. W ciągu najbliższych miesięcy te niedogodności mają zostać rozwiązane.

 

W październiku radni zdecydowali o poszerzeniu strefy płatnego parkowania. Strefa liczyć ma około 4,5 tys. miejsc i objąć część Okola, Wilczaku, Babią Wieś, Bielawki, zahaczy także o Leśne. Radni jednocześnie podwyższyli opłaty za parkowanie o 80 groszy za godzinę.

 

Prezydent podczas sesji zapowiedział, że wraz z poszerzeniem strefy płatnego parkowania planuje się wymianę całego systemu parkomatów. Proces ten ma być przeprowadzony w pierwszym półroczu 2022 roku. Nowe parkometry mają być dostosowane do dzisiejszych trendów, czyli przede wszystkim umożliwiać płatność bezdotykową kartą, ale też umożliwiać sprzedaż biletów w oparciu o numer rejestracyjny pojazdu.

 

Obecnie można płacić też specjalnymi aplikacjami na telefon.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

 • Czerwiec był ,,ekstremalnie ciepły”

  Był to trzeci najcieplejszy czerwiec w XXI wieku w Polsce, czwarty natomiast od 1951 roku (gdy prowadzone są pomiary) – wynika z raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w czerwcu wyniosła 18,6 stopnia Celsjusza i była o 1,8 stopnia powyżej normy.

Wiadomości z regionu