Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPatostreamer, który przed bydgoskim ratuszem zachwalał Łukaszenkę i Putina zatrzymany przez policję

Patostreamer, który przed bydgoskim ratuszem zachwalał Łukaszenkę i Putina zatrzymany przez policję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 listopad 2021 00:07
Wojciech O. na przesłuchaniu Wojciech O. na przesłuchaniu Fot: Policja

24 lipca przez Bydgoszcz przeszedł liczący kilkaset osób marsz, którego uczestnicy kwestionowali istnienie pandemii COVID-19, przyrównując wirusa do trochę cięższej grypy, zaś szczepienia nazywali nielegalnym eksperymentem medycznym. Po drodze uczestnicy grozili dziennikarzom, którzy informują pandemii. Organizatorzy marszu ubrani byli w szare mundury. Z ich zapowiedzi można wnioskować, że gdyby to środowisko doszło do władzy, to w najlepszym wypadku czekało by dziennikarzy ciężkie więzienie. W poniedziałek 15 listopada dwójka liderów tego środowiska została zatrzymana przez policję.

 

Sprawa dotyczy przede wszystkim antysemickiego marszu, który w czwartek 11 listopada przeszedł przez Kalisz - Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość. Dziś Policja zatrzymała trzy osoby w tej sprawie – poinformował na Twitterze minister Mariusz Kamiński. Policja z kolei poinformowała, ze zatrzymano Wojciecha O. i Marcina O., którzy znani są z prowadzenia w internecie patostreamów, czyli audycji pełnych wulgaryzmu i agresji. Obaj byli też obecni 24 lipca w Bydgoszczy.

 

Atak na białoruskiego studenta

Wojciech O. i Marcin O. bezpośrednio z Bydgoszczą nie są związani, ale w ostatnich tygodniach doszło do kilku incydentów z ich udziałem. Oprócz wspomnianego 24 lipca, również doszło do zajścia pod koniec maja, gdy po pikiecie solidarności z prześladowanymi przez reżim Aleksandra Łukaszenki, którą zorganizowała diaspora białoruska z kujawsko-pomorskiego, doszło do spotkania Wojciecha O. w mundurze, z białoruskim studentem, przy ulicy Niedźwiedzia obok bydgoskiego ratusza. Białoruski student poinformował nas, że został zaatakowany przez Wojciecha O. gazem. Co ciekawe na patosteramie prowadzonym przez Wojciecha O. i Marcina O. chwalą się tym - Dostał wpierdol, kamraci to widzieli – mówi Wojciech O. i odgraża się - Dostanie jeszcze raz wpierdol, zapakujemy go i przerzucimy przez zieloną granicę do Białorusi, a tam z nim zrobią co należy zrobić.

 

Dodać należy, że wyemitowali oni nagranie z Bydgoszczy, na którym słychać jak Wojciech O. skanduje - Niech żyje Łukaszenka, niech żyje Putin.

 

24 października poinformowaliśmy na Portalu Kujawskim, że po zgłoszeniu sprawy przez poszkodowanego Białorusina do prokuratury, sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Sympatycy nachodzą przychodnie i domy dziecka

Wojciech O. to lider nieformalnego środowiska ,,kamratów”, natomiast Marcin O. widnieje na potostreamach jako jego prawa ręka. W Bydgoszczy obaj mają grono sympatyków, którzy w szarych mundurach nachodzili jedną z przychodni sugerując, że wykonuje się w niej nielegalne eksperymenty na dzieciach. W mediach było też głośno, gdy również w szarych mundurach, to środowisko z Bydgoszczy naszło jeden z domów dziecka w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Zarzuty

W związku z wczorajszym zatrzymaniem, jak informuje policja, postawione mają być trójce osób zarzuty nawoływania do nienawiści oraz znieważania na tle narodowościowym. Dotyczą one wydarzeń z Kalisza, ale nie można wykluczyć, że zostaną one poszerzone o incydenty z Bydgoszczy. Za postawione im już zarzuty grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu