Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłuchajcie tego wyjątkowego patriotycznego koncertu

Posłuchajcie tego wyjątkowego patriotycznego koncertu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 listopad 2021 18:18

11 listopada dla wielu osób rozpoczyna dłuższy weekend, który warto przeżyć w duchu patriotycznym. Zachęcamy do obejrzenia koncertu i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Koncert miał miejsce we wtorek 9 listopada w bydgoskiej siedzibie IPN.

 

Gospodarzem sali był Instytut Pamięci Narodowej, ale istotnymi organizatorami była społeczność Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy, którego uczniowie zadbali o nagłośnienie, ale też wystąpili. Ponadto usłyszeć możemy pracowników naukowych z Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz harcerzy ze Zrzeszenia Harcerskiego PiątaPL.

 

Koncert można obejrzeć:

 

Więcej o koncercie i słowie wstępnym prof. Mirosława Golona z IPN - ,,My przetrwaliśmy dzięki zwycięstwu na polu kultury”

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu