Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej powinno być bezpieczniej

Na Nakielskiej powinno być bezpieczniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 listopad 2021 00:00

Badania z udziałem eksperta spoza Bydgoszczy wykazały, że najniebezpieczniejszym przejściem dla pieszych jest to zlokalizowane przy ulicy Nakielskiej, przy samej ulicy Wrocławskiej. Pieszy musi przejść bowiem przez dwa pasy ruchu, w tym także z ruchem tramwajowym, w każdym kierunku, a niekiedy dochodziło np. do niebezpiecznego manewru wyprzedzania się pojazdów. Dzięki reorganizacji ruchu sprzed kilku dni powinno być bezpieczniej.

 

Jadąc Nakielską od strony Ronda Grunwaldzkiego na wysokości przystanku tramwajowego zobaczymy reorganizację, środkowy pas zostać wydzielony jedynie do skrętu w lewo w ulicę Ułańską. Chcąc jechać na wprost musimy jechać prawym północnym pasem, przez co nie powinno dochodzić już do wyprzedzania się pojazdów na tym przejściu dla pieszych.

 

Reorganizacja ruchu:

 

która powinno poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu:

 

Wcześniej drogowcy podjęli działania w celu lepszego doświetlenia tego przejścia dla pieszych po zmroku.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu