Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ma być największy w historii

Ruszyły przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ma być największy w historii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 listopad 2021 16:52

Dwanaście dni pozostało do rozpoczęcia się tegorocznego Jarmarku Świątecznego, który będzie większy od tego z 2019 roku, wystawców ma być więcej, planowani są też sprzedawcy z kilku krajów Europy. Od dzisiaj (8 listopada) dla ruchu zamknięta jest ulica Mostowa i tak pozostanie do przyszłego roku.

W poniedziałek na płycie Starego Rynku rozpoczęła się budowa konstrukcji drewnianych, tegoroczny jarmark ma bowiem objąć Stary Rynek. Będziemy mieli zatem obszar od Starego Rynku po Plac Teatralny. Oprócz rekordowo dużej ilości wystawców spodziewać się możemy dodatkowych atrakcji, w tym karuzel oraz występów artystycznych na żywo. Jarmark ma się rozpocząć 20 listopada.

 

- Nasz trzeci jarmark w formule jarmarku na moście, który od 2018 roku ściągał tysiące mieszkańców i gości z całego regionu, zacznie się wcześniej, będzie dłuższy – tłumaczy Łukasz Krupa, dyrektor wydziału promocji Urzędu Miasta - Startujemy już 20 listopada – jarmark potrwa do 22 grudnia, to ponad miesiąc, to 5 weekendów, kiedy mieszkańcy i goście będą mogli spędzić w centrum.


Krupa zapowiada, że swój udział zapowiedzieli wystawcy z kilku państw Europy - Duża część wystawców to regionalni wystawcy, to regionalne potrawy, to regionalne rękodzieło, ale także mamy wystawców nie tylko z Polski – m.in. z Zakopanego, z południa Polski, ale mamy także wystawców z Francji, z Holandii i z Niemiec.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu