Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Młynach Rothera otworzy się pierwsza ,,kawiarnia"

W Młynach Rothera otworzy się pierwsza ,,kawiarnia"

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 listopad 2021 00:11

11 listopada nastąpi otwarcie punktu informacyjnego z kawiarnią w Młynach Rothera. ,,Zaczyn”, bo tak nazywać będzie się ten punkt gastronomiczny, ma być zaczynem jeżeli chodzi o gastronomię w odrestaurowanych Młynach Rothera. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych, już poważniejszych inicjatyw.

,,Zaczyn”, to inicjatywa Parku Kultury, który zarządza Młynami Rothera. Jak się dowiadujemy chodzi o to, aby otworzyć przestrzeń Młynów dla gości. Nie będzie to typowa kawiarnia, z codziennymi godzinami otwarcia, bardziej należy na to patrzeć jako na punkt informacyjny. W czwartej, gdy przypadać będzie Narodowe Święto Niepodległości Zaczyn zaprasza w godzinach 10:00 – 20:00, przede wszystkim, aby zwiedzić np. taras widokowy.

 

Regularna działalność gastronomiczna wkrótce ruszy

Plan jest taki, aby gastronomia zajmowały się podmioty prywatne, dlatego ogłoszono konkursy, w których wybiera się oferty najkorzystniejsze z punktu widzenia Parku Kultury jako wynajmującego. 31 sierpnia rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie kawiarni i lodziarni, który wygrała ,,Kuchnia by Marcin Szukaj” z ulicy Grodzkiej. Lodziarnia ma zostać otwarta wciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, czyli najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

 

3 listopada rozstrzygnięto inny konkurs na prowadzenie kawiarni, który wygrała restauracja Patrzymy Tutaj z ulicy Długiej. Również jej otwarcia w Młynach Rothera w niedługim czasie możemy się spodziewać.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu