Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW przechodzi na tryb zdalny

UKW przechodzi na tryb zdalny

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 listopad 2021 12:23

W kujawsko-pomorskim notujemy najwięcej zakażeń od kwietnia – władze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jako pierwsze decydują się całkowicie zawiesić zajęcia stacjonarne, z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną. Od poniedziałku 8 listopada wszystkie zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Plan jest dwutygodniowy, aby od 21 listopada powrócić do zajęć mieszanych, czyli nadal zdalnie będą wykłady, jedynie ćwiczenia odbywałyby się stacjonarnie.

 

Decyzja o zmianie sposobu prowadzenia zajęć podjęta została w trosce o zdrowie naszych studentów i wykładowców. Od dwóch tygodni nasilają się problemy z organizacją zajęć dydaktycznych z powodu konieczności kierowania kolejnych roczników na tryb zdalny nauczania. Przypadków zakażeń lub konieczności odbywania kwarantanny nie ma wiele, natomiast te występujące wśród studentów i wykładowców powodują konieczność zmiany trybu nauczania dla kolejnych roczników studiów. Obecnie jest ich kilkanaście (liczby zmieniają się codziennie i rosną) – informuje UKW.

 

Możliwość przejścia na nauczanie zdalne to autonomiczna decyzja każdej uczelni wyższej, inne bydgoskie uczelnie na razie takiego kierunku nie sygnalizują. Natomiast ministerstwo odpowiedzialne za szkolnictwo jak na razie uważa, że zajęcia w szkołach powinny odbywać się normalnie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu