Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFormalnie w weekend ścieżkami rowerowymi przy Cmentarzu Nowofarnym nie można było jeździć

Formalnie w weekend ścieżkami rowerowymi przy Cmentarzu Nowofarnym nie można było jeździć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 listopad 2021 13:01

Mało kto zwrócił na to uwagę, ale w okresie od soboty 30 października do godzin nocnych 2 listopada (czyli od kilku godzin ta regulacja już nie obowiązuje) nie funkcjonowały przy ulicach Artyleryjskiej, Zaświat oraz fragmencie Pileckiego ścieżki rowerowe. Zostały one zawieszone w ramach reorganizacji ruchu przy cmentarzach, choć rowerzyści przyzwyczajeni do bordowej nawierzchni ścieżek rowerowych, nie mając wiedzy o nowych zasadach, nieświadomie ich mogli nie przestrzegać.

Nie jest to jednak nic nowego, tego typu reorganizacja ruchu na tym obszarze formalnie wprowadzana jest od kilku lat. Dla rowerzystów stosowanie się do nowych zasad mogłoby być co prawda pewnym utrudnieniem, bowiem na ulicy Zaświat pozostaje im w takiej sytuacji korzystanie z jezdni,a w okresie zwiększonego ruchu przy nekropoliach, trzeba uważać na samochody, w szczególności, że przy tej ulicy funkcjonuje dość duży parking przycmentarny. Na Artyleryjskiej sprawa jest nieco trudniejsza, bowiem to jedna z najbardziej obciążonych ruchem arterii w mieście.

 

Sprawą interesował się radny Wojciech Bulanda. Jak wynika z wyjaśnień Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wyłączenie z eksploatacji dróg rowerowych oczekuje Policja. Podyktowane ma być to bezpieczeństwem pieszych przy cmentarzach.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu