Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce szybciej pojedziemy po obwodnicy Bydgoszczy

Wkrótce szybciej pojedziemy po obwodnicy Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 listopad 2021 16:44

Oficjalne otwarcie odcinka drogi ekspresowej S-5 Tryszczyn (Bydgoszcz – Opławiec) – Białe Błota (Bydgoszcz – Błonie) miało miejsce w Sylwestra, tuż przed zakończeniem 2020 roku. Do dzisiaj jednak obowiązuje na nim ograniczenie prędkości do 80 km/h, gdy po drogach ekspresowych możemy jeździć 120 km/h. Okazuje się, że kontrakt jeszcze w 100% nie został zrealizowany.

Prace budowlane zakończyły się na tym odcinku według danych Ministerstwa Infrastruktury 30 czerwca, czyli pół roku po uroczystym otwarciu odcinka. Od tego czasu wykonawcy uzupełniają dokumentację, a resort zaawansowanie rzeczowe inwestycji szacuje na 99,8%. Na przełomie października i listopada planowane jest wdrożenie ostatecznej organizacji ruchu, w której zgodnie ze standardami dla dróg ekspresowych będziemy mogli pojechać przepisowo 120 km/h.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu