Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica w Bydgoszczy podzielona. Pokłosie po podwyżce cen biletów

Lewica w Bydgoszczy podzielona. Pokłosie po podwyżce cen biletów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 październik 2021 00:32
Lokalna Lewica zjednoczona tylko na zdjęciach Lokalna Lewica zjednoczona tylko na zdjęciach

W środę Rada Miasta zdecydowała, że od nowego roku bilety jednorazowe w bydgoskiej komunikacji miejskiej podrożeją do 3,80 zł, natomiast miesięczne bilety sieciowe do 108 zł. Ta sprawa jak się okazuje podzieliła lokalnie zjednoczoną Lewicę, która w Sejmie tworzy jeden klub parlamentarny. Jest to kolejny przykład pokazujący, że w Bydgoszczy i w kujawsko-pomorskim Lewica nie tworzy monolitu.

 

Na kilka dni przed sesją działacze partii Razem stwierdzili, że zgodzić mogą się na podwyżki sieciówek maksymalnie do 99 zł, aby symbolicznie jej cena nie przekraczała 100 zł, w zamian sugerowali, aby zrównoważyć koszty poprzez jeszcze dotkliwsze podwyżki opłat za parkowanie.

 

Na środowej sesji radni Nowej Lewicy (wybrali z list SLD) poparli projekt zaproponowany przez prezydenta Bydgoszczy, czyli podwyżek sieciówki do 108 zł oraz podwyżek dla parkujących na mniejszym poziomie niż sugerowało Razem. Na Twitterze bydgoska działaczka Razem Aleksandra Smolaga zapytała szefa Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego – co Ci radni z @__Lewica

mają w głowach?

 

Również postępowanie radnych Nowej Lewicy krytykuje na Facebook-u Daniel Kaszubowski, który na konferencji prasowej optował za podwyżką nie większą niż 99 zł dla siecówek - Martwi Was korkowanie się kolejnych ulic i zastawianie autami kolejnych osiedli? Droga Koalicjo Obywatelska i Nowa Lewico - sami się do tego przyczyniacie nie dając mieszkańcom alternatywy, a podwyższając cenę biletu na komunikację.


Radna Anna Mackiewicz, której wskazałem na głosy niezadowolenia Razem wyrażone w mediach społecznościowych stwierdziła, że ubolewa, iż działacze Razem nie postanowili spotkać się na spokojnie z radnymi Nowej Lewicy, aby spróbować wypracować wspólne stanowisko.

 

Nie pierwsza taka sytuacja

O ile w sprawach światopoglądowych Lewica tworzy monolit, o tyle widoczne są duże spory w sprawach ważnych dla regionu. Partia Razem nie miała większych skrupułów, aby krytykować budowę stopnia wodnego w Siarzewie czy przyjęty przebieg drogi ekspresowej S-10. Od tych działań jednoznacznie odcinali się działacze SLD oraz po przekształceniu Nowej Lewicy. Tama w Siarzewie to projekt, który SLD promuje od dobrej dekady.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu