Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW ciągu najbliższych dwóch lat Żołędowo zyska lepsze skomunikowanie z węzłem S-5 w Aleksandrowie, a mieszkańcy chodniki

W ciągu najbliższych dwóch lat Żołędowo zyska lepsze skomunikowanie z węzłem S-5 w Aleksandrowie, a mieszkańcy chodniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 październik 2021 06:56

Ulica Jastrzębie w gminie Osielsko łączy Szosę Gdańską, przy samym węźle Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5 z ulicą Bydgoską w Żołędowie. Obszary przy niej położone intensywnie się rozbudowują. Ulica Jastrzębie nie posiada jednak chodników, o które walczą mieszkańcy. Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada rozbudowę ulicy, wraz z budową chodników na przełomie 2022 i 2023 roku.

 

Ulica Jastrzębie jest częścią drogi wojewódzkie nr 223, stąd też za jej utrzymanie odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Z mieszkańcami zainteresowanymi poprawą bezpieczeństwa poprzez budowę chodników spotkała się w ostatnim czasie posłanka Magdalena Łośko. ZDW odpowiadając na wniosek posłanki zapowiada rozbudowę drogi. Najpierw zlecono opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Z powodu pandemii prace dokumentacyjne się opóźniły, stąd też jako realny termin realizacji inwestycji wskazuje się przełom 2022 i 2023 roku.

 

OpenStretMap

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu