Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca prezydenta Bydgoszczy ma stanąć na czele Platformy Obywatelskiej

Zastępca prezydenta Bydgoszczy ma stanąć na czele Platformy Obywatelskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 październik 2021 14:37

W najbliższą sobotę w Platformie Obywatelskiej odbędą się wybory przewodniczącego oraz władz regionalnych i powiatowych. Wiele rzeczy można uznać już za rozstrzygnięte, bowiem chociażby na szefa partii zgłosił się tylko jeden kandydat, a termin zgłaszania kandydatów już minął. Również w kujawsko-pomorskim wiele wydaje się jasne.

Jedynym kandydatem na stanowisko szefa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Obywatelskiej jest toruński poseł Tomasz Lenz, który pełni tę funkcję już właściwie od kilkunastu lat. Wydawało się, że po słabszym wyniku indywidualnym w wyborach parlamentarnych w 2019 roku dojdzie do zmiany na tym stanowisku. Lenz na start w wyborach zdecydował się w ostatniej chwil i wydaje się, że utrzyma stanowisko partyjne. Oznacza to utrzymanie statusu quo w strukturze PO.

 

Do zmian dojdzie natomiast w strukturze miejskiej, którą kieruje jeszcze poseł Paweł Olszewski. Jedyną kandydaturą zgłoszoną na to stanowisko jest zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

 

W sobotę oprócz przewodniczących wybierani będą także wiceprzewodniczący oraz członkowie zarządów.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu