Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzeszło 200 tys. bydgoszczan zaszczepiło się

Przeszło 200 tys. bydgoszczan zaszczepiło się

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 październik 2021 07:21
Przeszło 200 tys. bydgoszczan zaszczepiło się Fot: Bartosz Bieliński

Z danych z początku tygodnia wynika, że w pełni zaszczepione jest ponad 201,3 tys. mieszkańców Bydgoszczy co stanowi 58,5%. Przynajmniej jedną dawkę przyjęło blisko 60%, co daje dużą szansę na przekroczenie tego progu. W ostatnim czasie wykonuje się około 4 tys. szczepień tygodniowo na terenie Bydgoszczy.

 

Patrząc na średnią dla kraju, czy województwa, gdzie udało się niewiele przekroczyć 50% to jest dobry wynik, ale jak spojrzymy na średnią dla Unii Europejskiej to już od awangardy odbiegamy – średnia dla UE to nieco ponad 63% zaszczepionych w pełni i około 68% przynajmniej jedną dawką.

 

Najbardziej skorzy do szczepień pomiędzy 40-tką i 60-tką

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że najwięcej zaszczepionych bydgoszczan mamy w grupie 40-59 lat – blisko 62 tys Dość sporo jest też osób w przedziale 20-39 lat – ponad 50 tys., ale trzeba pamiętać, że demograficznie jest to najliczniejsza grupa. Jak spojrzymy globalnie to w grupie 18-25 wyszczepialność jest procentowo najniższa – 41% w pełni zaszczepione w naszym województwie. W sobotnim raporcie wskazaliśmy, że w grupie wiekowej 50 plus w kujawsko-pomorskim zaszczepiono w pełni ponad 81% populacji, gdy w grupie 18-49 niecałe 48%.

 

W wieku 12-19 zaszczepiono w Bydgoszczy około 11,4 tys. populacji.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu