Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzebudowa stacji Bydgoszcz Zachód z kolejnymi perturbacjami

Przebudowa stacji Bydgoszcz Zachód z kolejnymi perturbacjami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 październik 2021 06:38
Przebudowa stacji Bydgoszcz Zachód z kolejnymi perturbacjami Wizualizacja

Dłużej poczekamy na modernizację budynku dworcowego przy stacji Bydgoszcz Zachód. Drugi przetarg nie przyniósł wyboru wykonawcy, przez co najprawdopodobniej na przebudowę poczekamy do 2023 roku. Inwestor PKP SA nadal jednak podtrzymuje chęć modernizacji obiektu.

Pierwszy przetarg ogłoszony był w lipcu, nie zgłosił się jednak żaden wykonawca i w sierpniu został unieważniony. PKP SA ogłosiło kolejny, zakładając otwarcie ofert na 14 października, ale kilka dni wcześniej okazało się, że postępowanie zawiera błędy formalnie, głównie niedostosowanie do nowelizacji przepisów. Inwestor nadal jest zainteresowany realizacją inwestycji, stąd w przyszłości możemy się spodziewać trzeciej próby.

 

Pierwotnie przewidywano oddanie nowej stacji podróżnym na 2022 rok, ten termin na dzisiaj wydaje się już jednak mało prawdopodobny. Stacja Bydgoszcz Zachód położona jest przy linii kolejowej nr 18 łączącej Bydgoszcz Główną z Nakłem nad Notecią i Piłą. Na tej stacji zatrzymują się jedynie pociągi osobowe.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu