Jesteś tutaj: HomeBydgoszczALDI chce zlokalizować pod Bydgoszczą główne centrum dystrybucyjne dla północnej Polski

ALDI chce zlokalizować pod Bydgoszczą główne centrum dystrybucyjne dla północnej Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 październik 2021 00:31

Niemiecka sieć sklepów wielkopowierzchniowych ALDI w ostatnim czasie rozwija się w sposób szczególny na Pomorzu. Na początku października firma poinformowała, że planuje pod Bydgoszczą zbudować duże centrum dystrybucyjne (na razie bez podania lokalizacji). Magazyny mają mieć ponad 43 tys. metrów kwadratowych.

 

W centrum dystrybucyjnym ALDI chce zatrudnić około 200 pracowników - Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów ALDI. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski – mówi Wojciech Łubieński, p.o. Prezesa Zarządu ALDI Polska.

 

Podbydgoski magazyn powstać ma w standardzie BREEAM na poziomie Very Good, ponadto budynek posiadać ma ekologiczną instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp. Budowa nowego magazynu ma ruszyć jeszcze w październiku.

 

W północnej Polsce ALDI otworzyło w ciągu roku 13 sklepów wielkopowierzchniowych, z tego aż 5 w Bydgoszczy. Na otwarcie czeka 40 kolejnych.

 

ALDI nie będzie pierwszą zagraniczną siecią, która zdecydowała się ulokować w obszarze bydgoskim swoje centrum dystrybucyjne. Na taki krok zdecydowała się chociażby marka Carrefour.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu