Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitechnika Bydgoska historycznie zainaugurowała rok akademicki

Politechnika Bydgoska historycznie zainaugurowała rok akademicki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 październik 2021 12:40
Politechnika Bydgoska historycznie zainaugurowała rok akademicki Fot: Ryszard Wszołek/UTP.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022, która odbyła się w środę w kampusie Politechniki Bydgoskiej w Fordonie była wyjątkowa z dwóch powodów – po pierwsze pierwszy raz uczelnia inauguruje rok akademicki mając status politechniki, po drugie jest to powrót do uczelnianej normalności, po specyficznych dwóch latach akademickich w dobie pandemii.

Dla Politechniki Bydgoskiej patrząc tradycjami od Wyższej Szkoły Inżynierskiej była to 71 inauguracja roku akademickiego - Chcemy, aby znakiem rozpoznawczym Politechniki Bydgoskiej były kierunki o profilu praktycznym z przeważającą liczbą ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, wydłużonym okresem praktyk, prowadzone w ścisłej współpracy z liderami poszczególnych branż w regionie i kraju. Absolwenci studiów o profilu praktycznym mają przewagę na rynku pracy z uwagi na zdobyte w czasie nauki doświadczenie zawodowe. Wiele zajęć prowadzonych jest przez przedsiębiorców, co pozwala rozwijać wiedzę i umiejętności ściśle związane z wymaganiami przyszłych pracodawców –podkreśla prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.

 

 

Fot: Ryszard Wszołek

 

W inauguracji udział wzięli przede wszystkim studenci, blisko 70 studentów pierwszego roku zostało nagrodzonych publicznie za wysokie wyniki w nauce. W uroczystej inauguracji udział wzięli przedstawiciele władz państwowych – wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i minister Łukasz Schreiber oraz samorządowych z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

 

Naukę w ramach pierwszego roku inauguruje 2128 studentów – Politechnika Bydgoska oferuje w tym roku akademickim kształcenie na 27 kierunkach. Łącznie studiuje około 6,7 tys. studentów.

 

Uczestnicy inauguracji mieli założone maseczki ochronne, co pokazuje, że wciąż borykamy się z pandemią COVID-19. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że nie przełoży się ona na życie akaemickie jak chociażby przed rokiem, gdy zajęcia musiały się przenieść do trybu on-line.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu