Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz: Budując S-10 powinniśmy myśleć przyszłościowo o moście nad Wisłą

Jasiakiewicz: Budując S-10 powinniśmy myśleć przyszłościowo o moście nad Wisłą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 13:28
Jasiakiewicz: Budując S-10 powinniśmy myśleć przyszłościowo o moście nad Wisłą OpenStreetMaps

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku zakończy się budowa dróg wojewódzkich wraz z przeprawą promową, które połączą drogi krajowe nr 10 i 80 po wschodniej stronie Bydgoszczy. Tylko czy w tak ważnym miejscu budowa przeprawy promowej to powód do radości – pytaliśmy o to radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza.

 

- Mamy XXI wiek – prom przez Wisłę nie tylko nie spełnia moich oczekiwań, ale nie będzie motorem rozwoju województwa. Mówimy o ważnym połączeniu między drogą krajową nr 10 i drogą nr 80 – odpowiada nam samorządowiec - Ten prom to kilka furmanek, kilku rowerzystów i jest pełen. I jeszcze warto zwrócić uwagę czy poziom Wisły – dodaje, wskazując na możliwe sezonowe problemy z jego funkcjonowaniem przy niższym poziomie rzeki.

 

- Myślę całkiem poważnie, że w ramach tych wielkich działań związanych z drogą ekspresową między Bydgoszczą i Toruniem na wysokości trochę dalej za Emilianowem, warto by przy planowanym sporym węźle rozplanować wyjścia do mostu – zaznacza radny Jasiakiewicz - Jeżeli tego nie będziemy przewidywali, to małe szanse, że to połączenie mostowe powstanie, a przypominam, że szalenie istotne, ponieważ stroną wschodnią przechodzi przez Bydgoszcz na północ i ta inwestycja rozwiązałaby wiele problemów.

 

Kwestia mostu przekraczałaby już jednak możliwości finansowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Te oczekiwania kieruje nie tylko do Samorządu Województwa, ale do budżetu państwa – podkreśla radny Roman Jasiakiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu