Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCiężarówka sugerująca, że ,,pedofile grasują w Kościele” jeździła po bydgoskich ulicach. To kolejna odsłona światopoglądowego konfliktu na ulicach

Ciężarówka sugerująca, że ,,pedofile grasują w Kościele” jeździła po bydgoskich ulicach. To kolejna odsłona światopoglądowego konfliktu na ulicach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 wrzesień 2021 18:25

,,Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie” - ciężarówka z taką plandeką przyjechała w czwartek z Częstochowy do Bydgoszczy i krążyła m.in. przy bazylice i rezydencji biskupa. Autorzy kampanii twierdzą, że na potwierdzenie tej tezy są fakty, ale pytane bardziej szczegółowo przyznają, że to odpowiedź na inną akcję.

Od dłuższego czasu po polskich miastach krążą ciężarówki z plandekami, które sugerują, że zjawisko pedofilii mocno jest powiązane ze środowiskami LGBT. W Bydgoszczy odbył się też z podobnym przesłaniem happening przy ulicy Mostowej.

 

Kto mieczem wojuje od miecza...

Odpowiedzią m.in. Strajku Kobiet jest podobna akcja, która tym razem uderza w Kościół sugerując z hasłem sugerującym, że problem pedofilii to przede wszystkim Kościół i tradycyjny model rodziny - Na tym obszarze, w tym zbiorze, pojawia się najwięcej tego typu zachowań, tego typu przestępstw – wyjaśnia Bożena Przyłuska zaangażowana w kampanie – Na pewno nie korelują one z orientacją seksualną i potwierdzają to nie tylko dane wynikające z wiarygodnych badań naukowych, ale również dane które wpłynęły do państwowej komisji ds. pedofilii, które zostały przez nią rozpatrzone.

 

Sugestia, że najczęściej pedofila można spotkać w Kościele albo tradycyjnej rodzinie opierane ma być na raporcie tej państwowej komisji - W ponad 60% spraw, które wpłynęły do państwowej komisji ds. pedofilii dotyczą kleru lub członków najbliższej rodziny pokrzywdzonego – wskazuje Hanna Zabielska.

 

Osoby zaangażowane w akcję zapytaliśmy, czy mimo wszystko dialog byłby lepszym rozwiązaniem niż antagonizowanie treścią, która zapewne część Polaków oburzy – Czy myśli pan, że jeżeli ktoś pana dźga kijem i rzuca kupą np., to jest dobry pomysł, aby czekać co będzie dalej – przyznaje motywy działania Przyłuska – Gdyby te furgonetki (od redakcji: środowisk pro-life sugerujących, że pedofilia wynika z orientacji LGBT) nie byłybyśmy zmuszane, aby prowadzić taką akcję. Niestety mamy sytuację jaką mamy, po kilku latach nienawiści, szczucia na osoby LGBT, które są ofiarami przemocy, stajemy w obronie naszych przyjaciół, sąsiadów i tyle.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu