Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOpłata za brak ważnego biletu autobusowego nie zostanie zrównana z opłatą za brak biletu parkingowego. Przynajmniej na razie

Opłata za brak ważnego biletu autobusowego nie zostanie zrównana z opłatą za brak biletu parkingowego. Przynajmniej na razie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 07:26

W grudniu Partia Razem – sprawa jak widać ciągnie się już dość długo – wniosła o zrównanie wysokości kar za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu z karą za parkowanie również bez ważnego biletu. W opinii aktywistów sytuacja, gdy różnica w opłatach dodatkowych jest pięciokrotna to dyskryminuje to transport zbiorowy.

 

Uważamy, że rozwój komunikacji miejskiej powinien być priorytetem w transportowej strategii miasta – czytamy w petycji złożonej na początku grudnia 2020 roku. Wskazuje się w niej, że opłata dodatkowa za brak ważnego biletu w komunikacji miejskiej to 255 zł, natomiast zaparkowanie bez ważnego biletu parkingowego to tylko 50 zł opłaty dodatkowej. Partia Razem wniosek o zrównanie opłat skierowała do Rady Miasta Bydgoszczy w formie petycji.

 

Radni nie chcą wyrazić zdania

Po blisko 10 miesiącach od wniesienia petycji, Rada Miasta do petycji się odniosła, w ubiegłą środę na sesji. I choć do kompetencji Rady Miasta należy ustalanie wysokości opłat dodatkowych zarówno dotyczących braku biletu autobusowego/tramwajowego czy parkingowego,to radni postanowili petycję przekazać do prezydenta jako głos w dyskusji przy ewentualnej nowelizacji taryf czy to komunikacyjnych czy parkingowych.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

 • Czerwiec był ,,ekstremalnie ciepły”

  Był to trzeci najcieplejszy czerwiec w XXI wieku w Polsce, czwarty natomiast od 1951 roku (gdy prowadzone są pomiary) – wynika z raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w czerwcu wyniosła 18,6 stopnia Celsjusza i była o 1,8 stopnia powyżej normy.

Wiadomości z regionu