Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Białych Błotach stawki za odpady pójdą do góry

W Białych Błotach stawki za odpady pójdą do góry

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 październik 2021 00:09

Dość sporych podwyżek opłat za gospodarkę odpadami muszą się spodziewać od nowego roku mieszkańcy Białych Błot. We wtorek Rada Gminy uchwaliła podwyżki opłat, które wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

Obecnie w przypadku prowadzenia segregacji właściciel nieruchomości płaci 20 zł Jeżeli odpady nie są segregowane wtedy te stawki wynosi 67 zł

Od 1 stycznia w przypadku segregacji stawka wyniesie aż 32 zł, a braku segregacji 64 zł. Radni zgodzili się dopłacić do systemu z kasy gminy 2 mln zł rocznie, co pozwoli obniżyć stawkę o 3 zł od mieszkańca do 29 zł. Uchwalona we wtorek podwyżka wynika ze wzrostu kosztów usługi - Tu chodzi o to jaką stawkę otrzymaliśmy w przetargu od oferenta – mówił w czasie sesji wójt Dariusz Fundator.

 

Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma CORIMP, która przedstawiła znacznie wyższe koszty usługi.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu