Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicja chce otworzyć posterunek w Osielsku

Policja chce otworzyć posterunek w Osielsku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 wrzesień 2021 07:08
Policja chce otworzyć posterunek w Osielsku Fot: KWP Bydgoszcz

We wtorek podpisany został list intencyjny pomiędzy wójtem gminy Osielsko i Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w sprawie utworzenia posterunku w Niemczu. Na dzisiaj nie mówi się kiedy to miałoby nastąpić. Powstanie posterunku na terenie gminy Osielsku z jednej strony zwiększy bezpieczeństwo w północnej części powiatu bydgoskiego, ale też odciąży policjantów z Bydgoszczy, bowiem to bydgoskie komisariaty obecnie odpowiadają za bezpieczeństwo w tej gminie.

Komisariat Policji w Osielsku funkcjonował w przeszłości do 2013 roku. Od tego momentu w Osielsku funkcjonuje jedynie punkt obsługi interesantów. W ramach listu intencyjnego gmina Osielsko zobowiązuje się przekazać policji bezpłatnie budynek przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu. Policja na swój koszt zobowiązuje się go odremontować i dostosować do swoich potrzeb.

 

W ubiegłym roku Policja oddała do użytku posterunek na bydgoskiej Osowej Górze, odciążając tym samym komisariat na Błoniu.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu