Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Krzysztof Włodarczyk rozpoczął sprawowanie władzy biskupiej

Bp. Krzysztof Włodarczyk rozpoczął sprawowanie władzy biskupiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 wrzesień 2021 10:18

We wtorek 28 września w Katedrze Bydgoskiej objął kanonicznie władze nad diecezją w obecności kolegium konsultorów, będące częścią Rady Kapłańskiej. Zgodnie z prawem kanonicznym w obecności kolegium konsultorów jest władne do stwierdzenia objęcia diecezji.

- W tym sanktuarium czuję się bezpiecznie, bo jest nadzieja. Wszystko można zrobić, bo Maryja jest po naszej stronie – mówił we wtorek bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Pod protokołem objęcia diecezji podpisałem się tymczasowy administrator diecezji bp. Wiesław Śmigiel.


W maju rezygnację z urzędu ordynariusza diecezji bydgoskiej złożył bp. Jan Tyrawa. Papież Franciszek na tymczasowego administratora wyznaczył bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej. 21 września papież Franciszek ogłosił nominację bp. Krzysztofa Włodarczyka jako nowego ordynariusza diecezji bydgoskiej.

 

Uroczysty ingres bp. Włodarczyka odbędzie się 13 listopada.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu