Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek zainteresowany włączeniem się Województwa w spółkę Terminal Bydgoszcz-Emilianowo

Marszałek zainteresowany włączeniem się Województwa w spółkę Terminal Bydgoszcz-Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 wrzesień 2021 19:18
Marszałek zainteresowany włączeniem się Województwa w spółkę Terminal Bydgoszcz-Emilianowo Wizualizacja autorstwa PKP

Udziałowcami w spółce mającej wybudować terminal przeładunkowy w podbydgoskim Emilianowie być może obok Skarbu Państwa i Miasta Bydgoszczy, będzie także Województwo Kujawsko-Pomorskie, dzięki czemu ta inwestycja stałaby się też priorytetem inwestycyjnym dla wojewódzkiego samorządu.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że komisja sejmikowa na wniosek radnego Romana Jasiakiewicza zarekomendowała Zarządowi Województwa podjęcie rozmów w sprawie przystąpienia do spółki - Komisja Polityki Regionalnej, Rozwoju, Infrastruktury 23 września jednogłośnie przyjęła wniosek skierowany do Zarządu Województwa by Województwo Kujawsko-Pomorskie przystąpiło do spółki – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz.

 

- Dzisiaj przewodniczący komisji przekazał panu marszałkowi ten wniosek, rozmawialiśmy wspólnie z marszałkiem o tej sprawie, działania w tej sprawie będą podjęte – powiedział nam dzisiaj Jasiakiewicz.

 

Spółkę Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo założyła Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, należący do Skarbu Państwa. UOKiK wyraził zgodę na włączenie do niej PKP SA i Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, ten drugi należy do Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu