Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 14:26
RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż Fot: PLB

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir rozważają wycofanie się z Polski z uwagi na podnoszone przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej opłaty, które najmocniej obejmą lotniska regionalne. Linie RyanAir – patrząc historycznie na bydgoskie lotnisko – to główny przewoźnik, stąd też stawiane jest pytanie o sens jego dalszego istnienia w przypadku ziszczenia się tego scenariusza.

- To są decyzje rządowe, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wygaszenia portów regionalnych, które i tak po pandemii mają nie małe problemy – ocenia poseł Paweł Olszewski, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury - Ja upatruję w tym celowe działanie, na wygaszenie regionalnych portów, na konto przyszłego, niepewnego, niemądrego pomysłu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – dodaje.

 

Opłata terminalowa dla lotnisk regionalnych ma wzrosnąć o 70%, dodatkowo o ponad 26% planuje się podnieść opłatę trasową.

 

W konferencji prasowej z posłem Olszewskim udział wziął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, reprezentujący drugiego największego udziałowca w Porcie Lotniczym Bydgoszcz - Z punktu widzenia biznesowego, a niewątpliwie lotnisko jest biznesem, jest bardzo istotne pytanie o wpływ budowy ewentualnie wątpliwej CPK, na rozwój lotnisk lokalnych.

 

Prezydent Bruski informuje, że zwracał się do rządu z pytaniem o analizy jak budowa CPK przełoży się na funkcjonowanie lotnisk lokalnych w tym bydgoskiego, ale jak miał się dowiedzieć, takich analiz nie przeprowadzono - Jako współwłaściciele tego obiektu nie wiemy co inwestować, jak inwestować – podkreśla Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu