Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 14:26
RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż Fot: PLB

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir rozważają wycofanie się z Polski z uwagi na podnoszone przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej opłaty, które najmocniej obejmą lotniska regionalne. Linie RyanAir – patrząc historycznie na bydgoskie lotnisko – to główny przewoźnik, stąd też stawiane jest pytanie o sens jego dalszego istnienia w przypadku ziszczenia się tego scenariusza.

- To są decyzje rządowe, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wygaszenia portów regionalnych, które i tak po pandemii mają nie małe problemy – ocenia poseł Paweł Olszewski, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury - Ja upatruję w tym celowe działanie, na wygaszenie regionalnych portów, na konto przyszłego, niepewnego, niemądrego pomysłu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – dodaje.

 

Opłata terminalowa dla lotnisk regionalnych ma wzrosnąć o 70%, dodatkowo o ponad 26% planuje się podnieść opłatę trasową.

 

W konferencji prasowej z posłem Olszewskim udział wziął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, reprezentujący drugiego największego udziałowca w Porcie Lotniczym Bydgoszcz - Z punktu widzenia biznesowego, a niewątpliwie lotnisko jest biznesem, jest bardzo istotne pytanie o wpływ budowy ewentualnie wątpliwej CPK, na rozwój lotnisk lokalnych.

 

Prezydent Bruski informuje, że zwracał się do rządu z pytaniem o analizy jak budowa CPK przełoży się na funkcjonowanie lotnisk lokalnych w tym bydgoskiego, ale jak miał się dowiedzieć, takich analiz nie przeprowadzono - Jako współwłaściciele tego obiektu nie wiemy co inwestować, jak inwestować – podkreśla Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • 100 lat portu w Gdyni – najmłodszego, a zarazem najstarszego polskiego portu

  23 września Sejm RP przyjął ustawę w sprawie budowy portu morskiego w Gdyni. Decyzja podyktowana była tym, że Gdańsk wraz portem miały status wolnego miasta, stąd też Polska chcąc prowadzić handel zagraniczny musiała postawić na budowę swojego portu. Dodatkowo decyzję umacniała wojna celna jaką toczyła Polska z Niemcami. Budowa portu pozwoliła niewielkiej miejscowości jaką była Gdynia, stać się już po kilku latach ponad 100 tys. miastem.

 • EMA: Pandemia w Europie wciąż trwa

  W Europie uważamy, że pandemia Covid-19 wciąż trwa - oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor zespołu Europejskiej Agencji Leków (EMA) ds. szczepionek Marco Cavaleri.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu