Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSetki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych

Setki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 wrzesień 2021 20:26
Setki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych Fot i video: Bogusław Białas

W niedzielę przez Bydgoszcz przeszedł 9 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem ,,Tato – bądź, prowadź, chroń”, skupiające się na aspektach ojcostwa. Marsz poprzedziła Msza Święta w bydgoskiej Katedrze, zakończył się pod Bazyliką, gdzie zorganizowano tradycyjnie festyn rodziny.

Ostatni raz Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy odbył się w czerwcu 2019 roku, z uwagi na pandemię nie odbył się planowany na 2020 rok, a tegoroczny przeniesiono na jesień, do tej pory bowiem starano się wydarzenie organizować w okolicach Dnia Dziecka w czerwcu.

 

 

 

Hasło marszu nawiązujące do ojcostwa związane jest z ogłoszonym w Kościele rokiem św. Józefa, którego katolicy stawiają za wzór ojcostwa.

 

Marsze dla Życia i Rodziny odbywały się 19 września w wielu częściach Polski.

 

Marsze dla Życia i Rodziny to także zamanifestowanie przywiązania do wartości chronienia życia od poczęcia do naturalnej  śmierci, jest to zatem sprzeciw wobec powszechnej aborcji.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu