Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSytuacja na drogach, związana z budową nowego mostu, zaczyna się stabilizować

Sytuacja na drogach, związana z budową nowego mostu, zaczyna się stabilizować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 wrzesień 2021 00:31
Sytuacja na drogach, związana z budową nowego mostu, zaczyna się stabilizować Fot: ZDMiKP

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z rozbudową Mostu Kazimierza Wielkiego – w ramach wartej prawie 154 mln zł inwestycji powstanie nowy most tramwajowy oraz poszerzona zostanie przepustowość drogowa obecnej przeprawy. Inwestycja oddana do użytku będzie jesienią przyszłego roku, początek bieżącego tygodnia przyniósł natomiast korki na Fordońskiej.

Wraz z pracami budowlanymi doszło do reorganizacji ruchu na Fordońskiej – północna część ulicy na skrzyżowaniu z Łęczycką została wyłączona z ruchu, ruch zatem odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku po południowej stronie. W poniedziałek stworzyło to ogromne korki na Fordońskiej. Jak wynika z aplikacji Traffic Index, która szacuje kongestię w mieście w oparciu o nawigację satelitarną w ubiegłym tygodniu kongestia wynosiła w popołudniowym szczycie 55%, w poniedziałek doszła aż do 79%.

 

Kierowcy do nowej sytuacji zaczęli się dostosowywać, stąd też we wtorek kongestia spadła do 74%, a wczoraj do 66%. Jak wynika z danych ujawnionych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z systemu ITS – we wtorek na Fordońskiej poruszało się o kilkanaście procent pojazdów mniej, natomiast zauważono wzrost liczby pojazdów o 10 procent na Wyszyńskiego i Kamiennej oraz niewiele na ulicy Zamczysko i Skłodowskiej-Curie co pokazuje, że część kierowców wybrało alternatywne szlaki.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu