Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa ile zmieniła się kultura kierowców wraz z wejściem nowych przepisów?

Na ile zmieniła się kultura kierowców wraz z wejściem nowych przepisów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 wrzesień 2021 16:39

Na początku czerwca postanowiliśmy sprawdzić jak nowe przepisy, w których pieszy uzyskuje pierwszeństwo gdy będąc jeszcze na chodniku wchodzi na jezdnie – wówczas w ciągu 20 minut nasza kamera zauważyła 6 wykroczeń. Po trzech miesiącach postanowiliśmy to sprawdzić raz jeszcze.

 

Podobnie jak w czerwcu przyjrzeliśmy się przejściu przy ulicy Grudziądzkiej na wysokości Podgórnej oraz ulicy Poznańskiej na wysokości Wełnianego Rynku. Co można zauważyć, że wraz z upływem tygodni kierowcy mimo wszystko więcej uwagi zwracają na pieszych – nasz środowy test wykazał bowiem jeden istotniejszy incydent, gdy kobieta pchająca wózek musi przepuścić kilka samochodów, bowiem żaden z kierowców nie chciał się zatrzymać. Wcześniej inna kobieta stojąc przy przejściu rozmawia przez telefon nie dając jednoznacznych sygnałów, czy przejdzie przez jezdnie czy nie, żaden z kierowców mimo jej bliskiej położenia jezdni, się jednak nie zatrzymał.

 

Nasza kamera zauważyła natomiast kilka przewinień ze strony rowerzystów, którzy przejeżdżają po przejściu dla pieszych, choć zgodnie z przepisami powinni zejść na czas przekraczania jezdni z roweru.

 

Tak wyglądał nas test w czerwcu:

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu