Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Bruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 wrzesień 2021 11:57
Bruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej Fot i video: Bogusław Białas

W piątek na Starym Rynku odbyła się kolejna pikieta w obronie wolnych mediów, będąca następstwem projektu ustawy ,,lex TVN”. Podobna miała miejsce w sierpniu, tym razem jednak nie budziła sprawa już takich emocji, bowiem prezydent Andrzej Duda zapowiedział zawetowanie ustawy, natomiast w tym tygodniu za jej odrzuceniem zagłosował Senat RP.

Wśród uczestników wiecu na Starym Rynku był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który mówi - Nasz kraj to dziesięciu mędrców spotyka się na Nowogrodzkiej i tam mają jeszcze 220 żołnierzy którzy jak za pociągnięciem sznurka podnoszą rękę, czy zgadzają się czy nie. Tak wygląda dzisiaj kraj. Co oni chcą osiągnąć? Tak naprawdę chcą za nas decydować co jest dobre co jest złe. Układać nam życie – kiedy mamy chodzić do sklepu, jakie czytać książki, jakie oglądać filmy.


Zdaniem włodarza Bydgoszczy zmiany w systemie oświaty, które forsują rządzący mają na celu upolitycznienie funkcji dyrektorów szkół - Minister Czarnek szykuje wprowadzenie swoich żołnierzy na dyrektorów szkół, po to aby mogli decydować czego będą się dzieci uczyć.


Prezydent Bydgoszcz odniósł się też do wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym posła Marka Suskiego i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, w temacie relacji Polski z Unią Europejską. Zdaniem prezydenta Bruskiego te wypowiedzi - Świadczą o tym, że są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu