Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu

Podwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 wrzesień 2021 17:15
Podwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu Fot: Bartosz Bieliński

Ceny usług przewozowych w bydgoskiej komunikacji miejskiej utrzymują się od wielu lat na stałym poziomie. Bilet jednorazowy kosztuje 3 zł. Te ceny być może wkrótce wzrosną, chociażby za sprawą wysokiej inflacji, która wpływa na wszystkie ceny.

Wysokość taryf ustala według swojej kompetencji Rada Miasta, natomiast propozycję zmian taryf może wnieść prezydent np. gdy projektuje budżet na kolejny rok. W roku 2020, w którym pandemia wpłynęła negatywnie na funkcjonowanie transportu zbiorowego w całej Polsce, strata komunikacji miejskiej wzrosła o 70 mln zł, które musiał zrefundować budżet miasta, chociażby kosztem wydatków inwestycyjnych.

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha stwierdza, że na dzisiaj planów podwyżki cen biletów nie ma - ,,analizując aktualny trend wzrostu wskaźnika inflacji jak też stale rosnące ceny paliw, trudno określić jak długo utrzymanie obecnego poziomu dofinansowania komunikacji miejskiej z budżetu będzie możliwe” - stwierdza prezydent.

 

Prezydent nawiązuje przy tym do planów reformy podatkowej rządu w ramach Polskiego Ładu, czyli podniesienia kwoty wolnej od podatku, co rocznie uszczupli budżet Bydgoszczy o dziesiątki milionów złotych.

 

O zmianach taryf dyskutowano jeszcze przed pandemią, odbyły się w tej sprawie nawet konsultacje społeczne, wówczas jednak dyskusja toczyła się wokół bardziej dostępnych taryf czasowych. Wybuch pandemii sprawił, że owoce tamtych konsultacji trafiły do szuflady.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu