Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu

Podwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 wrzesień 2021 17:15
Podwyżka cen biletów? To raczej kwestia czasu Fot: Bartosz Bieliński

Ceny usług przewozowych w bydgoskiej komunikacji miejskiej utrzymują się od wielu lat na stałym poziomie. Bilet jednorazowy kosztuje 3 zł. Te ceny być może wkrótce wzrosną, chociażby za sprawą wysokiej inflacji, która wpływa na wszystkie ceny.

Wysokość taryf ustala według swojej kompetencji Rada Miasta, natomiast propozycję zmian taryf może wnieść prezydent np. gdy projektuje budżet na kolejny rok. W roku 2020, w którym pandemia wpłynęła negatywnie na funkcjonowanie transportu zbiorowego w całej Polsce, strata komunikacji miejskiej wzrosła o 70 mln zł, które musiał zrefundować budżet miasta, chociażby kosztem wydatków inwestycyjnych.

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha stwierdza, że na dzisiaj planów podwyżki cen biletów nie ma - ,,analizując aktualny trend wzrostu wskaźnika inflacji jak też stale rosnące ceny paliw, trudno określić jak długo utrzymanie obecnego poziomu dofinansowania komunikacji miejskiej z budżetu będzie możliwe” - stwierdza prezydent.

 

Prezydent nawiązuje przy tym do planów reformy podatkowej rządu w ramach Polskiego Ładu, czyli podniesienia kwoty wolnej od podatku, co rocznie uszczupli budżet Bydgoszczy o dziesiątki milionów złotych.

 

O zmianach taryf dyskutowano jeszcze przed pandemią, odbyły się w tej sprawie nawet konsultacje społeczne, wówczas jednak dyskusja toczyła się wokół bardziej dostępnych taryf czasowych. Wybuch pandemii sprawił, że owoce tamtych konsultacji trafiły do szuflady.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu