Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich

Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:43
Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich Fot: ZDMiKP

Ruch na Wiaduktach Warszawskich odbywa się o kilku tygodni po obu pasach, ale z ograniczeniem prędkości. Toczy się natomiast postępowanie przetargowe dotyczące naprawy konstrukcji, aby przedłużyć jej żywotność o kolejne lata, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę, że w ciągu dekady trzeba się liczyć z koniecznością rozbiórki wiaduktów i budowy nowego rozwiązania komunikacyjnego.

Prace naprawcze mają dotyczyć przede wszystkim słupków, które są niszczone od wewnątrz przez korozję. Prace te nie powinny wpływać na dodatkowe utrudnienia w ruchu dla kierowców. Do przetargu przystąpiły cztery podmioty – najtańszą ofertę złożyła bydgoska firma Kormost, która prowadzi obecnie prace naprawcze na Moście Uniwersyteckim.

 

Kormost za pracę podstawowe oferuję kwotę niecałego miliona złotych. Zamówienie zakłada możliwość zwiększenia zakresu prac, gdyby wymagały tego wyniki dodatkowych analiz, które będą prowadzone. Najwięcej za zakres podstawowy prac liczy firma NIWA ze Szczecina – blisko 2 mln zł. Wszyscy oferenci gwarantują 5 letnią gwarancję.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu