Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem

Coraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:51
Coraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem Materiał promocyjny filmu

12 września do kin wejdzie film ,,Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, oficjalny film beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Ostatnio pojawił się trailer tego filmu.

 

Dzieło zapowiada się ciekawie,bowiem opowiada o mało znanym epizodzie z życia księdza kardynała, gdy w Powstaniu Warszawskim pełnił funkcję kapelana - Musimy pamiętać, że to właśnie z Kujaw i Pomorza wywodzi się kapłaństwo prymasa. Bo on tutaj we Włocławku był wyświęcony i co ciekawe 3 sierpnia, gdy przypadają jego urodziny, był wyświęcony również na księdza – mówi Tadeusz Syka, bydgoszczanin, który wraz z bratem Maciejem reżyseruje i produkuje ten film.

 

Kolejnym bydgoskim akcentem jest fakt, że ścieżkę dźwiękową do filmu nagrano w Oprze Nova, a zrobili to lokalni muzycy – Wojskowa Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą mjr. Dominika Sierzputowskiego.

 

Trailer:

 

Nasz materiał z nagrywania ścieżki dźwiękowej:

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu