Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLufthansa sprzedaje już bilety na loty z Bydgoszczy

Lufthansa sprzedaje już bilety na loty z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 sierpień 2021 13:51

W marcu 2020 roku niemiecka Lufthansa, podobnie jak RyanAir i PLL LOT zawiesiła loty do Bydgoszczy. O ile RyanAir i PLL LOT później, gdy sytuacja epidemiczna się poprawiła wracali, o tyle w przypadku niemieckich linii przez 1,5 roku nie widzieliśmy żadnego samolotu w Bydgoszczy. Lufthansa najprawdopodobniej wróci na przełomie października i listopada. Może być to symboliczny moment.

Pojawienie się Lufthansy na trasie Bydgoszcz – Frankfurt mocno ożywiło rozwój bydgoskiego lotniska. Stąd też powrót niemieckiej linii lotniczej może być symbolicznym początkiem odbicia się dla Portu Lotniczego Bydgoszcz i być może w ciągu 3-4 lat ponownie wrócimy do walki o obsługę ponad 0,5 mln pasażerów rocznie – nie tak dawno udało się uzyskać historyczne 400 tys., a plan na 0,5 mln był już w 2020 roku, ale wszystko pokrzyżowała pandemia.

 

Światowa pandemia mocno uderzyła też w Lufthanse, stąd też przewoźnik ten ostrożnie odmraża połączenia. Na stronie internetowej Lufthansy możemy już kupić bilet na lot w dniu 31 października, jeżeli chodzi o listopad loty planowane są już na trasie Bydgoszcz – Frankfurt codziennie.

 

Możemy kupić też bilety z przesiadką we Frankfurcie np. do Szanghaju czy Kopenhagi.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu