Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Od środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:49

Zawieszone w kwietniu przez PKS Chojnice przewozy z Chojnic przez Kamień i Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy sprawiło, że wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego zostało odciętych od świata. Od środy 1 września autobusy wróciły na trasę od Bydgoszczy do Kamienia Krajeńskiego, przez Mroczę – za ich obsługę do końca roku w głównej mierze zapłaci rządowy fundusz – tzw. autobus plus.

PKS Chojnice z obsługi połączenia wycofał się z powodów ekonomicznych, po prostu nie opłacało się ono przewoźnikowi. Przez kilka tygodni było wymienianie się pism, interwencje posłów, dopiero przed kilkoma dniami wszystko ruszyło z przysłowiowego kopyta. Połączenia funkcjonują od środy, ale jeszcze w poniedziałek Sejmik Województwa podjął stosowną uchwałę na mocy której rządowy Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej sfinansuje połączenie kwotą 99,1 tys. zł. Dodatkowo 11,1 tys. zł dołoży Województwo Kujawsko-Pomorskie. Powiaty przez które przebiega linia nie muszą się dokładać. Jeszcze w tym roku można zlecić obsługę tego typu połączenia użyteczności publicznej bez przetargu. Powierzono ją PKS Bydgoszcz.

 

Od poniedziałku do piątku jeżdżą po dwie pary autobusów – przed południem z Krajny do Bydgoszczy i po południu powrotne. W weekendy po jednej parze.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu