Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Od środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:49

Zawieszone w kwietniu przez PKS Chojnice przewozy z Chojnic przez Kamień i Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy sprawiło, że wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego zostało odciętych od świata. Od środy 1 września autobusy wróciły na trasę od Bydgoszczy do Kamienia Krajeńskiego, przez Mroczę – za ich obsługę do końca roku w głównej mierze zapłaci rządowy fundusz – tzw. autobus plus.

PKS Chojnice z obsługi połączenia wycofał się z powodów ekonomicznych, po prostu nie opłacało się ono przewoźnikowi. Przez kilka tygodni było wymienianie się pism, interwencje posłów, dopiero przed kilkoma dniami wszystko ruszyło z przysłowiowego kopyta. Połączenia funkcjonują od środy, ale jeszcze w poniedziałek Sejmik Województwa podjął stosowną uchwałę na mocy której rządowy Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej sfinansuje połączenie kwotą 99,1 tys. zł. Dodatkowo 11,1 tys. zł dołoży Województwo Kujawsko-Pomorskie. Powiaty przez które przebiega linia nie muszą się dokładać. Jeszcze w tym roku można zlecić obsługę tego typu połączenia użyteczności publicznej bez przetargu. Powierzono ją PKS Bydgoszcz.

 

Od poniedziałku do piątku jeżdżą po dwie pary autobusów – przed południem z Krajny do Bydgoszczy i po południu powrotne. W weekendy po jednej parze.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu