Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Nie po to prezes Obajtek przejął gazety, aby sprzedawać więcej paliwa

Bruski: Nie po to prezes Obajtek przejął gazety, aby sprzedawać więcej paliwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 sierpień 2021 12:38

10 sierpnia podczas manifestacji na Starym Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w swojej wypowiedzi sugerował, że w gazetach przejętych przez Orlen z grupy Polska Press, dochodzić ma do sytuacji, iż publikacje napisane przez dziennikarzy są zmieniane przed publikacją, dla zachowania odpowiedniego oddźwięku politycznego. Oskarżenia prezydenta bardzo poważne, dlatego postanowiliśmy dopytać.

- Dziennikarze dostają pytania, które mają zadać. Mało tego – ich teksty są zmieniane przez tych, którzy zarządzają tymi instytucjami. To jest dramatyczne! - mówił 10 sierpnia prezydent Rafał Bruski, na pikiecie w obronie TVN.

 

Prezydenta dopytujemy o więcej szczegółów, czy należy tę sytuację rozumieć jako cenzurę polityczną - Wiedzę czerpałem przede wszystkim z tego co przeczytałem, bo wiem, że były zdejmowane teksty dziennikarza ,,Nowości” w Toruniu, ale także rozmawiałem z tym, który utracił pracę z panem Tomaszem Pietraszakiem, który potwierdził, że tego zjawiska mają miejsce.

 

Tomasz Pietraszak pełnił jeszcze kilka tygodni temu funkcję redaktora naczelnego ,,Expressu Bydgoskiego”, ,,Gazety Pomorskiej” i ,,Nowości Toruńskich”. Jeżeli chodzi o incydent w ,,Nowościach Toruńskich”, to w czerwcu odmówiono publikacji felietonu autorstwa Ryszarda Warty, w którym ten stały felietonista krytykował Telewizję Polską.

 

- Nie po to pan prezes Obajtek przejął te gazety, aby sprzedawać więcej paliwa, ale dzięki tym gazetom tego typu zachowania mogły się realizować, abyśmy jako Polacy nie mieli wolnych mediów, ale takie które są pokorne, wierne rządzącej partii - dodaje prezydent Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu