Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ Grażyną Nitą i Jackiem Wójcickim stare przeboje przeżywać mogą nową młodość

Z Grażyną Nitą i Jackiem Wójcickim stare przeboje przeżywać mogą nową młodość

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 sierpień 2021 12:06

Z powodu pandemii na dłuższy czas zawieszone zostały Koncerty z Balkonu Święcickiego organizowane przez senatora Andrzeja Kobiaka. Wyszczepienie dużej części populacji pozwoliło w piątek zorganizować koncert, na którym wystąpiła bydgoszczanka Grażyna Nita i gość z Krakowa Jacek Wójcicki.

W repertuarze dominowały piosenki starsze czy to z okresu międzywojennego, ale też późniejszego, gdy starsze pokolenia przeżywały swoją młodość. Grażyna Nita zapowiadając Jacka Wójcickiego na balkonie nazwała go przyjacielem Bydgoszczy. Wójcicki swój występ zainaugurował natomiast przebojem Marka Grechuty ,,Niepewność”.

 

Na Placu Wolności zebrały się tłumy, nie zabrakło również przedstawicieli młodszego pokolenia.

 

Zaprszamy do obejrzenia wideorelacji, która pozwoli Państwu w namiastce porzuć klimat tego koncertu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu