Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWładze Bydgoszczy sprzeciwiają się reformom Czarnka. Zwołano nadzwyczajną Radę Miasta

Władze Bydgoszczy sprzeciwiają się reformom Czarnka. Zwołano nadzwyczajną Radę Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 sierpień 2021 06:45

W środę 1 września – w symboliczny pierwszy dzień szkoły, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która ma dotyczyć projektowanym zmianom w prawie oświatowym i w karcie nauczyciela. Sesja ma być otwartą debatą z udziałem wszystkich środowisk związanych z oświatą, zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz nie kryje jednak nadziei, że ostatecznie zmiany rekomendowane przez ministra Przemysława Czarnka nie wejdą w życie.

- Te zmiany zmierzają do tego, aby dotychczasowy model szkoły lokalnej, samorządowej, otwartej i samodzielnej, był przekształcony w model szkoły rządowej, całkowicie podporządkowanej administracji centralnej – wyjaśnia zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz - Liczymy na to, że wysłuchanie wszystkich podmiotów, które funkcjonują w szkołach pozwoli na uzyskanie pełnego obrazu.

 

Główne wątpliwości dotyczą zmiany zasad wyboru dyrektorów szkół, zdaniem prezydent Waszkiewicz po zmianach będą to – funkcjonariusze podporządkowani administracji rządowej.

 

- Liczymy na to, że nie znajdzie się większość sejmowa – zaznacza zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta rozpocznie się w środę o godzinie 14:00.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu