Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje na Toruńską jesienią już nie wrócą. Kiedy? Tego nikt nie wie

Tramwaje na Toruńską jesienią już nie wrócą. Kiedy? Tego nikt nie wie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 sierpień 2021 00:55

W styczniu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz wstępnie zapowiedział, że na nowy rok szkolny, czyli we wrześniu, powinny powrócić tramwaje pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią. Z uwagi na przebudowę Ronda Bernardyńskiego i zmianę jego poziomu torowisko zostało tymczasowo rozebrane. Obecnie przechodząc w tej okolicy możemy zobaczyć nowe podkłady torowe, co może sugerować, że wkrótce sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał. Jest to jednak mylące.


Ruch tramwajowy został wstrzymany w marcu 2018 roku, po tym gdy realizacja jednej inwestycji budowlanej zachwiała terenem, stąd też ze względów bezpieczeństwa tramwaje przestały jeździć. Najpierw ratusz dążył do tego, aby to wykonawca inwestycji budowlanej, od której problemy się zaczęły, opracował plan naprawczy dla terenu, wyroki sądowe okazały się już dla Bydgoszczy mniej korzystne, stąd też miasto zaczęło podejmować działania w swoim zakresie.

 

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji publicznej informuje nas, że w tym miejscu z uwagi na lokalizację ważnego kolektora Miejskie Wodociągi i Kanalizacja prowadzą swoje badania geodezyjne. Ponadto nieuregulowane są też kwestie własnościowe części tego terenu. Dopiero po rozwiązaniu tych dwóch kwestii mają zapaść ewentualne decyzje inwestycyjne, wówczas może też pojawić się harmonogram przywracania ruchu tramwajowego biegnącego równolegle do ulicy Toruńskiej.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu