Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitechnika Gdańska miała zagwarantować jakość płyt na Starym Rynku

Politechnika Gdańska miała zagwarantować jakość płyt na Starym Rynku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 sierpień 2021 12:01
Politechnika Gdańska miała zagwarantować jakość płyt na Starym Rynku Archiwum

Przebudowa płyty Starego Rynku jest jedną z najbardziej krytykowanych inwestycji w Bydgoszczy, głównie za sprawą plam jakie pojawiły się na kamiennych płytach, których jakość jest kwestionowana. Najwyższa Izba Kontroli w lipcu potwierdziła niespełnianie norm przez zastosowany kamień zarzucając ZDMiKP, że odebrano inwestycje bez ,,należytej staranności”. Prezydent Rafał Bruski broni jednak ZDMiKP.

W odpowiedzi na interpelacje radnego Szymona Roga prezydent Rafał Bruski nie zgadza się z zarzutami NIK wobec pracowników Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wskazując, że ZDMiKP nie miał możliwości zlecenia firmie zewnętrznej badań jakości kamienia. Prezydent wskazuje, że dokumenty poświadczające wysoką jakość materiału kamiennego dostarczył wykonawca. Dokładniej na zlecenie wykonawcy były one opracowane przez Politechnikę Gdańską.

 

Dowiadujemy się również, że 18 czerwca - na miesiąc przed publikacją raportu NIK (trzeba pamiętać, że ZDMiKP jako jednostka kontrolowana wiedziała o konkluzjach z kontroli szybciej niż opublikowano to w publicznym raporcie) – ZDMiKP pozwał do sądu wykonawce inwestycje w zakresie uregulowań kar umownych.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu