Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMniej niż 5 tys. szczepień tygodniowo w Bydgoszczy

Mniej niż 5 tys. szczepień tygodniowo w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 sierpień 2021 00:04

W ostatnim tygodniu w Bydgoszczy przeprowadzono mniej niż 4,2 tys. szczepień przeciwko COVID-19, to niewielka liczba przy apogeum z przełomu czerwca i lipca, gdy liczby przekraczały znacznie 20 tys. szczepień tygodniowo. Tendencja jest spadkowa. Bydgoszcz zalicza się do najbardziej zaszczepionych samorządów w Polsce.

 

Według danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w Bydgoszczy zaszczepiło się w pełni 55,7% populacji. W skali kraju i województwa wciąż nie udało się dojść do 50% przynajmniej jedną dawką. Gdy spojrzymy na zaszczepionych przynajmniej jedną dawką, to w Bydgoszczy zbliżamy się do 57%.

 

Z tygodnia na tydzień notujemy jednak spadek liczby wykonywanych szczepień o kilkaset, co pokazuje, że powoli liczba bydgoszczan chętnych do zaszczepienia się wyczerpuje. Ratusz za środki od rządu na promocję szczepień organizuje weekendowe akcje szczepienia się bez skierowania, gdzie wystarczy mieć przy sobie tylko dowód osobisty, aby się zaszczepić. Punkty te pojawiają się przy ulicy Mostowej i w Myślęcinku, w miejscach gdzie ludzie w dużym gronie wypoczywają. Z danych na końcówkę ubiegłego tygodnia wynika, że pozwoliło to zaszczepić 544 osoby.

 

 

Wyszczepialność w Bydgoszczy w ostatnim okresie:
16-22 sierpnia – ponad 4,2 tys. - w skali województwa 22,5 tys.

9-16 sierpnia – ponad 5,6 tys. - ponad 26 tys. w skali województwa

2-8 sierpnia – ponad 5,6 tys. - w skali województwa ponad 30 tys.

26 lipca – 1 sierpnia – ponad 7,7 tys. szczepien – w skali województwa ok. 45 tys.

19-25 lipca – ponad 10,3 tys. szczepień – w skali wojewodztwa ponad 60 tys.

12-18 lipca – ponad 17,3 tys. szczepień.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu