Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo chce sfinansować przewozy autobusowe do Sępólna Krajeńskiego

Województwo chce sfinansować przewozy autobusowe do Sępólna Krajeńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 sierpień 2021 06:30

Wiosną PKS Chojnice zawiesiło przewozy autobusowe z Chojnice przez Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy. W tej sprawie interweniowali jeszcze wiosną posłowie Jan Szopiński i Bartosz Kownacki. Najprawdopodobniej uda się przywrócić autobusy od 1 września, dzięki dopłacie z budżetów państwa i województwa.

 

W najbliższych poniedziałek Sejmik Województwa będzie podejmował uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy na świadczenie usługi przewozowej na trasie Bydgoszcz – Mrocza – Sępólno Krajeńskie – Kamień Krajeński. Województwo Kujawsko-Pomorskie za świadczenie tej usługi o 1 września do 31 grudnia zapłaci nieco ponad 11,1 tys. zł, natomiast kwotę 99,1 tys. zł sfinansuje rządowy Fundusz rowoju przewozów autobusowych o chrakterze użyteczności publicznej – jest to nowe narzędzie wsparcia deficytowych linii autobusowych, które weszło w życie w 2019 roku.

 

Początkowo władze województwa do dofinansowywania połączeń pomiędzy Bydgoszczą i Sępólnem Krajeńskim podchodziły sceptycznie. Ostatecznie, gdy pojawiła się możliwość sfinansowania w 90% z dotacji rządowej, sprawa jest bliska pozytywnej finalizacji.

 

Na chwilę obecną nie wiemy jaki przewoźnik obsługiwać będzie tę trasę, do 2022  ustawa pozwala zamawiającemu -  w tym wypadku Województwu Kujawsko-Pomorskiemu - zlecić takie zadanie wybranemu przewoźnikowi bez przetargu.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu