Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem prezydenta Bydgoszczy minister sprawiedliwości daje przyzwolenie na szerzenie nienawiści wobec samorządowców

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy minister sprawiedliwości daje przyzwolenie na szerzenie nienawiści wobec samorządowców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 sierpień 2021 13:04

W 2017 roku Młodzież Wszechpolska puściła w obieg akty ,,politycznego” zgonu prezydentów największych miast, miał być to happening. Nabrał on jednak innego znaczenia, gdy w 2019 roku na oczach ludzi zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Samorządowcy nie kryją rozgoryczenia, że tego typu akty nawoływania do nienawiści są przez prokuraturę umarzane.

 

- Nienawiść wśród ludzi jest coraz większa, ona dotyka także samorządowców – ocenia prezydent Rafał Bruski. Sprawa wspomnianych aktów zgonu była dwa razy rozpatrywana przez prokuraturę, po pierwszym umorzeniu zażalenie na tę decyzję skierowano do sądu, który nakazał wznowić śledztwo. Kilka tygodni temu prokuratura drugi raz umorzyła postępowanie, prezydent Bydgoszczy zapowiada po raz kolejny złożenie zażalenia - Nie zgadzam się z tym rozstrzygnięciem i złożyłem kolejny raz zażalenie przeciwko temu umorzeniu.


Prokuratura zna hejterów

Prezydent Rafał Bruski przedstawił również maile jakie dostaje, w których grozi się mu śmiercią, sugerując kupienie noża, co może być analogią do zabójstwa prezydenta Gdańska. W jednym z maili miano nawet twierdzić, że bydgoszczan należy ,,wyrżnąć”. Prezydent Bydgoszczy stwierdza, że śledczym udało się ustalić tożsamość autorów tych wpisów - Prokuratura zna je z imienia i nazwiska. I muszę przyznać, że tego typu zachowania są przez prokurature umarzane.

 

- Dzialania ministra Ziobry w kontekście pana prezydenta, innych prezydentów, gdzie te sprawy są umarzane, dają przyzwolenie na bardzo agresywne zachowania wobec polityków opozycji, są nie do zaakceptowania – ocenia poseł Paweł Olszewski.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu